Ужгородьскый замок

замок у місті Ужгород на Українї
(Напрямленый з Ужгородскый замок)

Ужгородьскый замок є замок у місті Ужгород на Українї.

Тота статя є затля „Стыржень“. Поможте Вікіпедії так, же єй доповните і росшырите.

A postcard from 1914 depicting Uzhhorod Castle.
The wall of the Hungarian fort

Ужгородський замок (угор. Ungvári vár) — велика цитадель на пагорбі в Ужгороді, Україна. Він був побудований у суміші архітектурних стилів і матеріалів між 13 і 18 століттями і відіграв важливу роль в історії Угорщини. Сама назва Ужгород/Ungvár відноситься до замку, що перекладається як «Ужський замок».

Найдавніші кам'яні споруди на місці замку, можливо, датуються 13 століттям. Карл I Угорщини передав територію замку своїм італійським прибічникам з родини Другет. Вони звели прямокутну оборонну споруду з ромбоподібними бастіонами, що нагадували замки Південної Італії.

Укріплення, розширене в XVI і XVII століттях, зазнавало численних облог (останню здійснив Франциск II Ракоці в 1703-04 роках), але так і не було взято. У 18 столітті його модернізували під керівництвом французького військового інженера Лемера.[1]

Коли чоловіча лінія родини Другетів вимерла в 1691 році, Крістіна Другет, спадкоємиця величезних володінь Другетів, вийшла заміж за графа Міклоша Берченій, що зробило його третьою найбагатшою людиною в Угорщині.[1] Берченьї, якого пам’ятають як ключову фігуру у війні Ракоці за незалежність, проживав в укріпленому палаці в замку. Саме там він спілкувався з послами Петра Великого та Людовика XIV щодо створення антигабсбурзького союзу. У 1711 році Берченій втік з Угорщини, а його маєтки були конфісковані австрійській короні.[2]

Оскільки потреба у військовій фортеці в цьому регіоні зменшилася з розширенням володінь Габсбургів далі на схід, замок Унгвар було передано Русинській греко-католицькій церкві, яка відкрила там школу. У 1728 і 1879 роках пожежа спустошила територію замку.

Галерея

едітовати


Референції

едітовати
  1. Памятники градостроительства и архитектуры Украинской ССР. Киев: Будивельник, 1983—1986. Том 2, с. 160.
  2. Paul Robert Magocsi, Ivan Pop. Encyclopaedia of Rusyn History and Culture. University of Toronto Press, 2002. ISBN 0-8020-3566-3. Page 515.

Тоты даны суть часточно або цалком основаны на перекладї статї Užhorod на чеській Вікіпедії.