Індівідуалность

Індівідуалность є індівідуалне споїня біолоґічных, псіхолоґічных і соціалных аспектів каждого чоловіка. Створёвана є в одношінях міджі людми, околіцёв і громадов. Індівідуалность ся все явить як цїлок. Індівідуалность є сукупность властностей, характерізуючіх комплетну індівідуаліту конкретного чоловіка, заміряного на реалізацію жывотных мет і розвиток свого потенціялу.

Псіхічна штруктура індівідуалностиРедагувати

Створёвана псіхічныма властностями і чертами індівідуалности, якы детермінують людьскы реакції. Псіхічны властности індівідуалности суть релатівно тырвалы властности, котрыма ся вызначує, мають вплыв на пережываня і думаня, на їх основі сьме годны повісти допереду, як ся чоловік буде справав або як буде комуніковати. Черты індівідуалности суть псіхічны властности чоловіка, проявуючі ся справованём і комунікаціов, суть призначны про істого чоловіка тай він ся тыма властностями выдрізнять од другых.

Тіп індівідуалностиРедагувати

Выражать позоровану конштелацію властностей і черт індівідуалности. Велика пятка – 2. пол. 20. стороча, хоснує єй ряд псіхолоґів прі становлїня штруктуры індівідуалности, обсягує пять основных факторів:

  • Екстроверзія – міджілюдьска інтеракція, зачленїня до соціалных одношінь
  • Привітность – кваліта міджілюдьского одношіня од сочутя по ненавість
  • Сістематічность – справованя чоловіка ведуче к істому цїлю
  • Емоціонална стабіліта – сталость почутя
  • Інтелект, култура і одкрытость – доступ до школ і здобываня скусеностей

Повязаны статїРедагувати

РеференціїРедагувати

Тоты даны суть часточно або цалком основаны на перекладї статї Osobnost на чеській Вікіпедії.

  Тота статя є затля „Стыржень“. Поможте Вікіпедії так, же єй доповните і росшырите.