Велика французьска револуція: Роздїлы міджі ревізіями

м
нема опису редагування
м (r2.7.3) (робот змінив: la:Res novae Francicae)
м
'''Велика французьскафранцузька револуція''' є означіня про час історії Франції міджі роками [[1789]] і [[1799]], то єсть згруба од зволанязозваня ґенералных ставів кралём Людовіком XVI. по ухоплїня моці Наполеоном Бонапартом.
 
Тогдышня абсолутна монархія во Франції была почас нёй нагороджена людовладов і републіканьством; французска галузь римокатолицькой церькви была донучена ку радікалній рештруктуралізації. І кідь ся Франція по падї першой републікы Наполеоновым переворотом метала 75 років міджі републіков, царьством і рештавраціёв колишнёго кралёвства, револуція і наперек тому значіла дефінітівный конець про старый режім. В людовых представах тїнїть і наступны револуції з років 1830 а 1848.
 
Тогдышня абсолутна монархія во Франції была почаспід час нёй нагороджена людовладовпанованём народа і републіканьствомрепубліканством; французскафранцузька галузь [[римокатолицька церьков|римокатолицькой церькви]] была донученазмушена кудо радікалній рештруктуралізації. І кідь ся [[Франція]] по падївпаджіню першой републікы Наполеоновым[[Наполеон І|Наполеон]]овым переворотом метала 75 років міджі републіков, царьством і рештавраціёврештавраціов колишнёго кралёвства, револуція і наперек тому значіла дефінітівный конець про старый режім. В людовых представах тїнїть і наступны револуції з років 1830 а 1848.
{{Стыржень}}
[[Катеґорія:Історія]]
 
7051

редагування