Дізайн: Роздїлы міджі ревізіями

Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування
Igor Kercsa (діскузія | приспівкы)
оправа
Рядок 2:
[[Файл: Breger kanna.jpg |thumb| upright=1.0|Ц. А. Бреґер:[[канвіця]] на заливаня]]
 
'''Дізайн''' (з анґл. design) значіть предложіня, проєкт, план, рисунок, і може означовати як обсяг роботы '''дізайнера''',<ref>'''дізайнер''' — вытварник, конштруктер,особа, што ся занимать умелецко-технічнов чинностьов в розличных сферах, в тому числї [[Архітектура|архітектор]], проектант, вытварник плаґатовой тай іншой рекламной ґрафікы, вебовой продукции (веб-дізайнер).</ref> так і выслїдный продукт ёго актівіты.
'''Дізайн''' (з анґл. design) значіть предложіня і може означовати як дїяня дізайнера, так і выслїднїй [[продукт]] ёго актівіты. Вважається, що в більш широкому сенсі дизайн не тільки покликаний до художнього конструювання, а й повинен брати участь у вирішенні більш широких соціально-технічних проблем функціонування виробництва, споживання, існування людей в предметному середовищі, шляхом раціональної побудови її візуальних і функціональних властивостей.
 
Даколи '''дізайн''' розуміють лем в узком вызнамі як єдну з ёго сфер — проєктованя естетичніх властностей предметного світа. Але в шырокім вызнамі дізайн не лем обсягує умелецке конштруованя, но і мусить вирішовати вецеро шырокых соціално-технічных проблемох функціонованя выробы, спожываня, єствованя людей в предметном окружіню через раціоналну комбінацію естетічных і функчных властивостей.<ref name=BSE>{{Cite web |title= Определение "дізайн" в Большой Советской Энциклопедии |url= http://bse.sci-lib.com/article027578.html |accessdate= 2022-06-27}}{{ref-ru}}</ref>
Теоретичною основою дизайну є технічна естетика.
 
ТеоретичноюТеоретічнов основоюосновов дизайнудізайну є технічна естетика.
Термін "промисловий дизайн «був затверджений рішенням першої Генеральної Асамблеї ICSID (International Council of Societies of Industrial Design, Міжнародної ради організацій промислового дизайну) в 1959 році; термін» дизайн «є професійним скороченням терміну»промисловий дизайн".
 
Термін «промысловый дізайн» быв затвердженый рішінём першой Ґенералной Асамблеї ICSID (International Council of Societies of Industrial Design), Меджінародной рады орґанізацій промыслового дізайну в року 1959; термін «дізайн» є професійнов покуртанём терміну «промысловый дізайн».<ref name=BSE/>
Дизайнер-художник-конструктор, людина, що займається художньо-технічною діяльністю в різних галузях (в тому числі архітектор, проектувальник, Ілюстратор, дизайнер плакатної та іншої рекламної графіки, веб-дизайнер).<ref>[https://igormylnikov.com/top-5-poleznyh-besplatnyh-resursov-dlya-dizajnerov/ Корисні ресурси для дизайнерів]</ref>
 
Під словом "design «англомовна література початку XXI століття розуміє і стиль, і проект, і проектування, і власне» дизайн" — професійну діяльність, поряд з архітектурою або інженерним проектуванням.
 
 
Предметом дизайн-діяльності є " створення гармонійного, змістовного і виразного предметно-просторового середовища, що оточує людину». Об'єктом дизайн-діяльності можуть стати будь-які об'єкти: технічні вироби, продукти суспільного виробництва, їх комплекси в системі відносин: людина-предмет-середовище, їх форма, «причому не тільки зовнішній вигляд предмета, але головним чином структурні зв'язки, які надають йому необхідне функціональне і композиційне єдність, що сприяє підвищенню ефективності виробництва, споживання і соціальних відносин».
Під словом "design «англомовна література початку XXI століття розуміє і стиль, і проект, і проектування, і власне» дизайндізайн" — професійну діяльність, поряд з архітектурою або інженерним проектуванням.
 
Предметом дизайндізайн-діяльності є " створення гармонійного, змістовного і виразного предметно-просторового середовища, що оточує людину». Об'єктом дизайндізайн-діяльності можуть стати будь-які об'єкти: технічні вироби, продукти суспільного виробництва, їх комплекси в системі відносин: людина-предмет-середовище, їх форма, «причому не тільки зовнішній вигляд предмета, але головним чином структурні зв'язки, які надають йому необхідне функціональне і композиційне єдність, що сприяє підвищенню ефективності виробництва, споживання і соціальних відносин».
 
 
== Референції ==
{{reflist}}{{Стыржень}}
 
[[Катеґорія:Вытварництво]]
[[Катеґорія:Технолоґія]]