Шаблона:Алфавіт: Роздїлы міджі ревізіями
Вилучено вміст Додано вміст
Немає опису редагування |
за історичні тай не лиш варіанты алфавіта треба бы написати, айбо в теперішньому варіанті табличка и статя кажут иппен за пряшовськый варіант |
||
Рядок 1:
{| cellpadding=4 style="margin-left:auto; margin-right:auto; margin-bottom: 1em;"
|- style="font-size:large; font-family:serif; text-align:left;" valign="top"
| style="width:
| style="width:
| style="width:
| style="width:
| style="width:
| style="width:
| style="width:
| style="width:
| style="width:
| style="width:
| style="width:
| style="width:
|- style="font-size:large; font-family:serif; text-align:left;" valign="top"
| [[Ї|Ї ї]]<small><ref name=chybit_a /></small> || [[И|И и]] || [[Ы|Ы ы]]<small><ref name=chybit_a /></small> || [[Й|Й й]] || [[К|К к]] || [[Л|Л л]] || [[М|М м]] || [[Н|Н н]] || [[О|О о]] || [[П|П п]] || [[Р|Р р]] || [[С|С с]]
|- style="font-size:large; font-family:serif; text-align:left;" valign="top"
| [[Т|Т т]] || [[У|У у]] || [[Ф|Ф ф]] || [[Х|Х х]] || [[Ц|Ц ц]] || [[Ч|Ч ч]] || [[Ш|Ш ш]] || [[Щ|Щ щ]]
|}
|