Translation to ukrainian arrow.svg Тота статя (або їй часть) потребує перекласти до русинчіны.
Кідь ку перекладу не дійде до тыждня, буде статя (або часть з іншоязычным текстом) змазана. Можете Вікіпедії помочі тым, же єй вылїпшыте.
Час означіня є 24. 10. 2020 16.16 SE(L)Č, т.є. змазаный буде 31. 10. 2020 16.16 SE(L)Č.

Каттегат — акваторія, що обмежена Ютландією (Даньско і крайня північ Нїмецьки) і Сконе, Халланд і Бохуслен (Швеція). Балтійське море має з'єднання з Каттегатом через Ересунн і Данські протоки. Каттегат є продовженням Скагерраку і може розглядатися або як затока Балтійського моря, або як затока Північного моря, або згідно скандинавській традиції, не є жодним з них.

  • Довжина біля 200 км,
  • Ширина від 60 км на півночі до 122 км на півдні.
  • Глибина 10—30 м, у північній частині більш 50 м.
Каттегат і Скагеррак

ГеографіяРедагувати

Згідно з визначенням, по прикордонній конвенції 1932, підписанної Даньскоєю, Норвегією та Швецією, північна межа між Каттегат і Скагеррак прямує від півночі миса Гренен в Ютландії на південь до межі Ересунну і далі до маяка Куллен в Сконе[1]

У протоку впадають річки Гета-Ельв, Лаган, Ніссан, Етран, Віскан з боку Швеції, а також річка Гудено з боку Даньски.

Найбівш великі острови - Самсьо, Уруст, Лесе, Анхольт. Остані два нерідко називають данським «пустинними поясом», завдяки їх сухому літньому клімату.

У протоці присутньо дві течії: направлене на північ менше солоне, поверхневе, і солоніше, глибинніше, направлене на південь. Прибережні води замерзають в зимовий час.

Назва Каттегата пішло від ніжньосаксонського Kat (кошка) і Gat (дірка). Оно вживано з середньовіччя, коли капітани називали эту область вузької, «як котячі діра», оскільки тут присутні кілька морських мілин, вельми ускладнюючих судноплавство.

РеференціїРедагувати

  1. Convention No 3210. League of Nations Treaty Series 199, 1933. Retrieved 15 April 2008.